پاک کردن لکه انار از روی لباس با چند روش
Views 15,655 بازدید
Calendar icon 5 ماه پیش

پاک کردن لکه انار از روی لباس با چند روش

گرچه خوردن انار علاوه بر خاصیت هایی که دارد، بسیار لذت بخش است و طرفداران زیادی دارد، اما در اکثر موارد بعد از خوردن آن لکه هایی را روی لباسمان مشاهده می کنیم که با آب خالی پاک نمی شوند. بویژه اگر لباسمان سفید باشد وضعیت خیلی بدتر می شود. روش هایی برای پاک کردن لکه انار از روی لباس وجود دارد که در این مطلب از آی بولک با شما در میان می گذاریم.

برای پاک شدن لکه انار از روی لباس چه کنیم

اولین کاری که برای پاک شدن لکه انار از روی لباس باید انجام دهید این است که بسرعت برای تمیز کردن لباس اقدام کنید. در ادامه چند راه حل برای پاک شدن لکه انار از روی لباس را به شما معرفی می کنیم.

طریقه پاک کردن لکه انار از روی لباس

  1. بعد از اینکه متوجه شدید لکه انار روی لباستان ریخته از در دسترس ترین ماده یعنی آب کمک بگیرید. 
  2. قسمت هایی از لباس که لکه انار روی آنها ریخته زیر آب سرد بگیرید تا لکه ها کمرنگ شود.
  3. کمی مایع ظرفشویی را روی لکه ها بمالید و اجازه دهید به مدت نیم ساعت بر روی لباس باقی بماند.
  4. حالا لباس را با آب سرد بشویید.
  5. در صورت وجود لکه های انار بعد از آبکشی لباس، مقداری مایع پراکسید هیدروژن را بر روی لکه ها بریزید و بعد از 2 دقیقه آب بکشید.

پاک کردن لکه انار از روی لباس با نمک

یک روش دیگر برای پاک کردن لکه انار روی لباس استفاده از نمک می باشد. 

به این صورت که مقداری نمک روی لکه های ایجاد شده لباس بریزید و با دستمال کوچک بر روی لکه ها بکشید. در آخر لباستان را با آب ولرم آبکشی نمایید.

پاک کردن لکه انار از روی لباس رنگی با جوش شیرین

جوش شیرین یک پاک کننده مناسب برای انواع لکه هاست. برای پاک کردن لکه انار از روی لباس مقداری جوش شیرین را با آب ولرم ترکیب کرده و اجازه دهید لباس به مدت 20 دقیقه داخل این محلول بماند. بعد از خارج کردن لباس آنرا با آب سرد آبکشی نمایید و در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.

نکته: (قبل از امتحان کردن این روش برای پاک کردن لکه انار از روی لباس، به علامت های روی برچسب لباس دقت کنید.)

روش پاک کردن لکه سس از روی لباس

پاک کردن لکه انار از روی لباس با الکل

بعد از آب زدن لباسی که با آب انار کثیف شده، کمی الکل را با آب سرد مخلوط کنید و لباس را داخل این ترکیب قرار دهید. بعد از گذشت 10 تا 15 دقیقه لباس را خارج کرده و بخوبی آبکشی نمایید.

پاک کردن لکه انار از روی لباس سفید با صابون

ایجاد لکه انار روی لباس سفید ظاهر لباس را بکلی خراب می کند و دیگر زیبایی قبل را ندارد. برای پاک کردن لکه انار از لباس سفید می توانید از صابون استفاده کنید. کمی صابون را در آب ولرم حل کنید و لباس را داخل این ترکیب قرار دهید. بعد از 20 دقیقه لباس را با آب سرد آبکشی نمایید.

پاک کردن لکه انار از روی لباس با هیدروژن پراکسید ( آب اکسیژنه )

استفاده از هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه به عنوان ماده پاک کننده، یک روش قوی و مؤثر است. با این حال، برای پاکسازی هر نوع لباسی توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است به بافت و الیاف لباس آسیب برساند. بنابراین، بهتر است ابتدا از روش‌های دیگر استفاده کنید و در صورتی که نتیجه مطلوب را نداشتید، به این روش روی آورید.

با توجه به اینکه هیدروژن پراکسید ممکن است رنگ لباس را تغییر دهد، ابتدا روی یک قسمت پنهان از لباس این ماده را تست کنید. اگر تغییر رنگی رخ نداد، مقداری از محلول هیدروژن پراکسید را روی لکه لباس بریزید و به مدت ۳ دقیقه صبر کنید. سپس لباس را به طور کامل آبکشی کرده و به آن اجازه دهید تا خشک شود.
مطلب پیشنهادی: از بین بردن لکه قهوه از روی لباس

جمع بندی


در این مطلب، چند روش برای پاک کردن لکه انار از روی لباس را معرفی کردیم. از جمله روش‌هایی که می‌توانید امتحان کنید، استفاده از آب سرد، مایع ظرفشویی، نمک، جوش شیرین، الکل و صابون و آب اکسیژنه است. همچنین، در هر حالتی قبل از استفاده از هر روش، توصیه می‌شود روی یک قسمت پنهان از لباس آن را تست کنید تا از ایجاد آسیب و تغییر رنگ غیرمطلوب جلوگیری کنید. با رعایت این روش‌ها، احتمالاً بتوانید لکه انار را از روی لباس پاک کنید.