نحوه پاک کردن لکه پوست گردو از لباس
Views 9,144 بازدید
Calendar icon 4 ماه پیش

نحوه پاک کردن لکه پوست گردو از لباس

خوردن گردوی تازه خیلی لذت دارد اما مشکل سیاه شدن رنگ دست و لباس هاست که تا چند روز باقی می ماند. بهتر است قبل از شروع به پوست کندن گردوها از دستکش مناسب استفاده کنید اما اگر به هر دلیلی متوجه لکه های سیاه ناشی از رنگ پوست گردو روی لباس خود شدید نگران نباشید. در این مطلب از آی بولک روش پاک کردن لکه پوست گردو از لباس را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

پاک کردن لک گردو از روی لباس

بهترین کار استفاده از دستکش برای پوست کندن گردو است اما اگر لباس شما با پوست گردو کثیف شده، یک روش مناسب برای پاک کردن لکه گردو از لباس سراغ داریم که تاحدود زیادی لباس شما را تمیز می کند. برای این کار به روش زیر عمل کنید:

  1. لباس خود را داخل لگنی از آب سرد قرار دهید تا خیس بخورد.
  2. سپس مقداری مایع ظرفشویی روی لکه های پوست گردو روی لباس بریزید و کمی هم سرکه به آن اضافه کنید.
  3. حالا با یک پارچه بر روی لکه ها بکشید.
  4. اگر رنگ لباس شما سفید است می توانید از مقدار کمی وایتکس برای پاک کردن باقی لکه ها استفاده کنید.
مطلب پیشنهادی: پاک کردن لکه انار از روی لباس با چند روش

نکته: اگر با انجام این روش لک گردو از لباستان پاک نشد ناراحت نباشید. با چندین مرتبه شستشوی لباس با پودر لباسشویی در دفعات بعدی، خواهید دید که سیاهی ها کمتر شده اند. همچنین می توانید آب اکسیژنه را برای پاک کردن لک گردو از لباس امتحان کنید.

جوش شیرین

جوش شیرین یک ترکیب طبیعی است که به روشی موثر می‌تواند لایه‌های سطحی پوست گردو را از روی لباس یا فرش پاک کند. برای انجام این کار، می‌توانید مقداری جوش شیرین را با آب ترکیب کرده و به صورت خمیری آن را تهیه کنید. سپس، این خمیر را روی لکه مورد نظر بمالید و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. در نهایت، لباس یا فرش را با آب سرد شستشو دهید. با انجام این روش می‌توانید لکه‌های گردو را به راحتی از بین ببرید

پاک کردن لکه پوست گردو از دست

رایج ترین اتفاق بعد از خوردن گردو تازه سیاه شدن دست هاست. برای تمیز کردن لکه پوست گردو از دست کمی آبلیمو روی دستتان بریزید و روی آن کمی نمک بزنید. دست ها را به یکدیگر بمالید و سپس با آب ولرم آبکشی نمایید. آبلیمو و نمک در از بین بردن لکه های لباس نقش موثری دارند.

جمع بندی

در نتیجه، برای جلوگیری از لکه‌های پوست گردو روی لباس و دست، استفاده از دستکش مناسب هنگام پوست کردن گردو بسیار مهم است. در صورتی که لباس با لکه‌های پوست گردو کثیف شود، می‌توانید از روش‌هایی مثل استفاده از مایع ظرفشویی و سرکه برای پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید. همچنین در صورت نیاز، می‌توانید از وایتکس یا آب اکسیژنه استفاده کنید. اما بهتر است همواره از دستکش استفاده کنید تا از ایجاد لکه‌ها جلوگیری کنید و لذت خوردن از گردو را بدون نگرانی از پاک کردن لکه‌ها تجربه کنید.

با این توصیه‌ها، شما می‌توانید از مشکل لکه‌های پوست گردو خودداری کنید و لباس‌ها و دست‌هایتان را تمیز و بدون لکه نگه دارید..